Aklınızda Bulunsun

Westing House Testi ile belirlenen maksimum sıvı emme kapasitesi %280 iken biz kumlarımızda %330’luk bir emme gücü sağlamaktayız ve kedi kumunda kabul edilen nem oranı %10 iken bizde sadece %8’dir. Bu iki kriterin anlamı şudur: Daha ekonomik, daha etkili, daha hijyenik ve doğal kedi kumu!

Kedi kumu kutusunu her doldurduğunuzda veya boşalttığınızda çöken tozdan sıkıldıysanız, bu bölümü okuyun: Tüm kumlarımız iki kez elendiği için %99 daha az toz oluşur. %0,5 toz seviyesi ile diğerlerinden çok daha önde olduğumuz doğrudur. Not: Kedi kumunuzu boşaltırken, kum kutusuna yakın tutmayı unutmayın!

Tüm kumlarımız el değmeden üretilir ve hijyeni en üst düzeye çıkarmak için ısıl işlemden geçirilir. Yani altlığımızı yüksek ısıda fırınlayarak hem onu ​​zararlı bakterilerden arındırmış oluyoruz hem de kumumuzun emme gücünü artırmış oluyoruz.

0,6 mm – 2,25 mm granül boyutlarındaki koku tutucu, hızlı topaklanma ve minimum tozlanma özelliğine sahip kumlarımız kedilerinizin patilerine yapışmaz ve çamurlu bir kıvam almaz. Herkes için mutlu bir son!

Herkes kedi kumunun güzel kokmasını ister, peki ya kediler? Belki de sırf o mis kokulu kum yüzünden tuvalete giderken bile zorlanıyor da biz bilmiyoruz… Kedinizin kokulara karşı ekstra hassas olduğunu düşünüyorsanız kokusuz ürünlerimizden birini tercih etmelisiniz.

D: Bu harf, kedi kumunun beyaz bentonitten yapıldığını gösterir. Kedi kumu, koku tutma özelliğini artırmak için aktif karbon ile zenginleştirilmiştir.

Bazı kediler, özellikle yavru kediler, kum yığınlarıyla oynamayı severler. Bu küçük ahmaklar için yapmanız gereken 0,6-4,0 mm ve 0,6-1,60 mm tane boyutuna sahip, çok ince taneli ve bu nedenle emme ve topaklanma gücü en yüksek olan ürünleri tercih etmenizdir.

Kediler ihtiyaçlarını giderdikten sonra içgüdüsel olarak dışkılarını örtmek isterler.

Kedi kumunuzun yüksekliği 7 cm’den azsa, bu kepçeleme ve örtme işlemi sırasında idrar veya dışkı kum kabının tabanına temas edebilir. Bu, hoş olmayan kokulara yol açabilir ve çöp kutusunun temizlenmesini zorlaştırabilir.

Artan koku, kedinizin yediği mamadan kaynaklanıyor olabilir. Yaş mama kullanımı kokuyu arttırır. Ayrıca kedinize ev yapımı mama yedirirseniz koku yapabilir. İdrar yolu enfeksiyonu olasılığı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Çöp miktarı kutunun boyutuna göre ayarlanmalıdır. Standart bir kedi kumu kutusuna 10L kum döküldüğünde ideal yüksekliğe ulaşır. Kümeler giderildikçe, azalan altlık değiştirilmelidir. BaryCat 8,4kg kedi kumu 18,74 Lb’ye karşılık gelir. BaryCat tartıları kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 8,4 L kumu kutuya döktükten sonra kalan 1,6 L çöp gerektiğinde eklenir. BaryCat kedi kumu, ekonomik ve uzun ömürlü kullanım için özenle boyutlandırılmıştır.

Temizlik için özel bir işlem gerekmez. BaryCat kedi kumu doğal mineralden yapılmıştır. Tozu temizlemek için ılık su veya su bazlı ıslak mendiller kullanılabilir.

Çöplerimiz çift eleme sisteminden geçirilerek tozlanmayı en aza indirerek paketlenmektedir. Kumun yüksekten konteynere dökülmesi sürtünmeden dolayı toz oluşumuna neden olur. Dökerken mümkün olduğunca kutuya yakın tutulması toz oluşumunu engelleyecektir.

%100 tozsuz kedi kumu üretmek mümkün değildir. Ancak BaryCat kedi kumu %99,5 oranında tozsuz olacak şekilde çift eleme sistemi ile üretilmektedir. Hassasiyetiniz nedeniyle BaryCat Natural (kokusuz) veya BaryCat Grey (Aktif Karbonlu) kullanmanızı öneririz. Kedi kumunuzu kutuya yakın bir yere dökmeniz tozlanmayı azaltacaktır. Ürünü ambalajı üzerinde bulunan kullanma talimatına göre kullanmanız ürün memnuniyetinizi artıracaktır. Kullandıktan sonra deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Kokulu kedi kumu, kozmetikte kullanılan kokulardan yapılır. Kullanım miktarlarımız limit seviyelerin çok altındadır. Kedi kumlarımızda kullandığımız kokular güncel MSDS ve analiz sertifikaları alınarak kontrol edilmektedir. Koku sizin ve kedinizin tercihine göre değişecektir.

Kedi kumu seçiminiz, satın aldığınız kumu kedinizin nasıl kullandığına göre değişiklik gösterebilir. Kumu eşelemekten hoşlanan kedi veya yavru kediler için ince tane dağılımına sahip kedi kumu seçmek en doğru kararlardan biri olacaktır. D225 serisi, kumla oynamayı seven yavru kediler ve yetişkin kediler için idealdir. Koku konusunda hassassanız,  aktif karbon içeren ürün her türlü koku sorununa çözüm sunuyor.

Kedi kumunun yoğun kullanımı, kum kabının hızla dolacağı anlamına gelir, bu da kedinizi rahatsız edebilir ve temizlenmediğinde kokulara neden olabilir. Aktif Karbonlu BaryCat ürünümüz, standart kedi kumlarından daha yüksek koku ve sıvı emme kapasitesi ile sorunlarınızı azaltacaktır.

BaryCat kumlarımız yavru kediler için idealdir. İnce yapısı sayesinde yumuşak bir doku hissi yaratır. Yavru kedilerin hassas patileri için uygundur. Çok güçlü topak oluşumuna ve yüksek sıvı emme kapasitesine sahiptir. Tüm bunların dışında kedi yavruları için özellikle çöp kutusu çok önemlidir. İçine girmenin kolay olacağı bir yükseklik seçmenizi öneririz.

Kedilerin kuma ve kum kutusuna alışmaları için öncelikle kumla temas etmeleri çok önemlidir. Bu, kedinizin dışkısını çöp kutusuna yapabileceğini anlaması için çok önemlidir. Kedinizi kumla tanıştırdıktan sonra, kedi kumunu evin içinde çok fazla hareket ettirmeniz önerilmez. Kediniz kum kabını ilk kez kullandıktan sonra yapmanız gereken ilk şey, evinizde kedi kumu için bir yer seçmek olacaktır çünkü orası kedinizin tuvaletini yapabileceği yerdir. Kediniz her an kum kutusuna erişebilmelidir. Bu, kedinizin gerekmedikçe evin herhangi bir yerine dışkılamasını önleyecek, hem size hem de kedinize hijyen açısından sorun yaşatmayacaktır.

Özellikle mama değişiklikleri söz konusu olduğunda, evcil hayvanlarınız için olağan rutinden sapmak asla tavsiye edilmez. Evdeki kum değiştirme, mama değiştirme, kum kutusunun yerini değiştirme gibi işlemler çok nadir veya acil durumlar olmadıkça yapılmamalıdır. Kediler hassas canlılardır ve tuvalete gittikleri yerin kokusunu almaktan hoşlanırlar. Yeni aldığınız kum, önceki kumunuzdan toz açısından farklılık gösterebilir ve eğer kokulu ürünler kullanıyorsanız aynı şekilde kedinizin hapşırmasını tetikleyebilir. Kokulu ürünlerin kokusuz sanılması yaygın bir yanılgıdır. Çünkü kullanılan ürünlerin kokularının sizi rahatsız etmemesi kediniz için sorun teşkil etmeyeceği anlamına gelmez.

Kediler, olgunluk ve gençlik dönemlerine bağlı olarak farklı sıklıkta tuvalete giderler. Evdeki kedi sayısı da kum kutunuzu temizleme sıklığınız için önemli bir faktör olacaktır. Önerilen temizleme sıklığı günde bir kezdir. Amaç, altlığınızı temiz ve uzun ömürlü tutmaktır. Zamanla, günlük olarak temizlenen kedi kumu bile kontamine olma eğiliminde olabilir ve kapasitesinde azalma yaşayabilir. Hijyen açısından da düzenli aralıklarla altlığınızı tamamen değiştirmeniz önerilir.

BaryCat kedi kumu bu durumu sizler için önceden düşünmüş ve 8,4 kg’lık kedi kumu ürünleri üretmiştir. Yoğunluk düşünüldüğünde 8,4 kg BaryCat aslında 18,74 LB tekabül ediyor. Kum dolumunuz kum kabınıza göre değişiklik gösterecektir ve ilk dolumunuz için 10 litreden veya 10 kg’dan az ürün almanız önerilmez. Atık çöplerinizi değiştirmek için 5 kg’lık ürünler almanız daha uygun olacaktır. Kum kabınızı doldururken 7 cm kuralına dikkat etmeniz de dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Satın aldığınız kumun arkasında kullanım talimatlarını bulabilirsiniz.

Kedi kumu sık sık temizlenmelidir. Bu konudaki tavsiyeler günlük temizlik olarak belirlenmiş olup bu hem sizi hem de kedinizi sağlık açısından koruyacaktır. Aksi halde kedi kumu kullanmak zorlaşacak ve hatta çöplerin evin her yerine dağılmasına neden olacaktır. Kedi kumunuzu sık sık temizlemezseniz kumunuz kirlenir ve kumun verimi düşeceği için yeni kum almak zorunda kalırsınız. Ürünü temizlemekte zorlanıyorsanız daha iyi performans almak için Gri kedi kumu yani Aktif Karbonlu kedi kumu deneyebilirsiniz. Gri ürünlerimiz daha güçlü koku kapasitesine, sıvı emme kapasitesine ve topaklanma kapasitesine sahiptir. Tüm ürünlerimize barycat.com.tr web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kedi kum kabı seçerken öncelik, kolay temizlenebilir olmasıdır. Kedinizin kumu kolayca kazabilmesi, hareket edebilmesi ve tuvalet ihtiyacını karşılayabilmesi için doğru ölçü seçilmelidir. Temizlemenizi kolaylaştıracak elenmiş kedi kumu kutusu veya kedi kumu küreği kullanabilirsiniz. Kedinizin kum kabının şekli, kedinizin davranışlarına göre belirlenebilir.

Kediniz kısır değilse ve olgunluğa erişmişse, bu karşı cinsi çekmek için yaygın bir davranıştır. Kediniz kendini hazır hissettiğinde, evin bazı köşelerine, daha çok kokuların yoğun olduğu yerlere idrarını yapabilir. Diğer bir etken de kedi kum kabınızın temizlenmemiş olması olabilir. Kediler kum kabını kullandıktan sonra dışkılarını örtmeyi sevdikleri için bir süre sonra kutu günlük olarak temizlenmezse bu küçük kümeler nedeniyle kediler artık kutunun içine dışkısını yapmayacaktır. Bunu düzeltmenin en kolay yolu, kedinizin kum kutusunu her gün temizlemek ve bu süreci takip etmektir. Kum kutularını doldururken 7 cm kuralına uymanızı ve kullandığınız kum markasının ambalajı üzerindeki kullanım şartlarını okumanızı öneririz.

Bentonit kedi kumu, kil minerallerinin bir ürünüdür ve kil minerallerinin ortak özelliği suyu emmesidir. Kedi kumu üretiminde kullanılan bentonit, yüksek sıvı emme kapasitesine sahiptir. Kedinizin kum kabına idrarını yaptığı ortalama idrar miktarı yaklaşık 25 ml’dir ve bu miktar bentonit kumu için topaklanmaya neden olsa da onu doyurmaz. Kum kutunuzdan çıkaracağınız topaklar sıvı doygunluğuna ulaşmamış olacağından tuvaletteki su ile temas ettikleri anda hemen olmasa bile zamanla şişerek ciddi hasarlara yol açacaktır. Kedi kumunu temizledikten sonra ayrı bir çöp torbasına atmanız tavsiye edilir.