Bentonit

Bentonit kedi kumu nedir

Bentonit doğanın bize verdiği en büyük mucizelerden biridir. Bize de bu mucizevi minerali, en doğru ve çevreci teknolojiyi kullanarak, doğal halini koruyarak kedi kumu haline getirmek kalıyor.

Bentonit kedi kumları, topaklanan kedi kumları grubuna girer. Sahip olduğu mucizelerden biri de yüksek sıvı emme kapasitesinin yanı sıra güçlü ve uzun süreli koku kontrolü yapabilmesidir.

Isıl işlemden geçirilerek üretildiği için son derece hijyenik olan Bentonite serisi kedi kumlarımız, çift eleme sistemi kullanılarak da tozdan arındırılmaktadır.

Bu sayede kedi dostlarımız ve sahipleri için çok daha hijyenik ve çok daha konforlu bir ortam sağlamış olduk.

Bentonit kedi kumunun özellikleri

Bentonit kedi kumu, sıvıları ve hoş olmayan kokuları emme özelliği nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Topaklanmada harikadır, alt tabakanın tamamını değiştirmeden kirlenmiş kümeleri çöp kutusundan çıkarmayı kolaylaştırır.. Ayrıca kokuların iyi emilmesi nedeniyle de takdir edilmektedir ve bu nedenle her gün değiştirmeye gerek yoktur. İyi bir antimikrobiyal koruma sağlar. Kedi dışkısı ile temas halinde bentonitin çıkarılması kolay kümeler oluşturması nedeniyle çok verimli ve temizlenmesi kolaydır.

Bentonit kedi kumu kimler içindir?

Kolaylığa değer verenler için – her gün değiştirmeye gerek yok, sadece kirlenmiş çöpün çıkarılması gerekiyor. Birden fazla kedi sahibi olanlar için – bentonit kumu kokuları emmede harikadır, çok etkilidir.

Makul bir fiyata yüksek kaliteyi takdir edenler için.

Hangi bentonit kedi kumu seçilmeli?

Kedi kumu seçerken granülasyona dikkat edin. Daha ince kumlar, daha iri taneli olanlardan daha etkilidir ve kum kutusunun tabanına yapışmaya karşı daha düşük hassasiyetle karakterize edilirken, ikincisinin temizlenmesi daha kolaydır. Bir diğer seçim kriteri koku olabilir. Parfüm bileşimleri eklenmemiş doğal kumların yanı sıra kokulu kumları da bulabilirsiniz. Antimikrobiyal maddeler gibi bentonitin özelliklerini güçlendiren katkı maddelerine de dikkat edebilirsiniz. Hem ince hem de kaba fraksiyonları içeren karışık altlıklardan da bahsetmeye değer, bu nedenle diğer iki türün avantajlarını birleştirir.

 ToprakBitki BazlıTofuSilica JelBentonit
Topaklanma   ✔️✔️
Emici  ✔️✔️✔️
Hafif  ✔️✔️✔️
Tozsuz ✔️✔️✔️✔️
Haftalık Yeniden Doldurma✔️✔️✔️ ✔️
Patiye Yapışmama ✔️✔️✔️✔️
Biyolojik Olarak Ayrıştırılabilir ✔️✔️ ✔️

nisip bary cat cat litter, barycat cat litter, barycat, bary cat, walmart cat litter, best cat litter for odor, clumping cat litter, cat litter walmart, dust free cat litter, chewy cat litter, non clumping cat litter, best cat litter for multiple cats, cat litter near me, petsmart cat litter, best odor control cat litter, cheap cat litter, amazon cat litter, petco cat litter, lightweight cat litter, pretty cat litter, natural cat litter, what is the best cat litter, naturally fresh cat litter, best dust free cat litter, bentonite cat litter brands, how to litter train a cat, what is the best cat litter, how often to change cat litter, what is cat litter made of, how often should you change cat litter, how to dispose cat litter, how to dispose of cat litter, how often do you change cat litter, how often should i change cat litter, how to get rid of cat litter smell, why is my cat eating litter,what is cat litter, how much cat litter to use, how to get rid of cat litter smell in apartment, how to keep cat litter off the floor, how to stop cat from tracking litter, how to keep cat litter off floor,how to stop cat litter tracking