Toplanmak mı, topaklanmamak mı?

Toplanmak mı, topaklanmamak mı?

Kedi kumu topaklanan ve topaklanmayan olmak üzere 2 çeşittir. Temel fark, tepsi temizlenirken görülür, çünkü tüm idrar ve nem küme tarafından emilip daha sonra çıkarıldığından topaklanan altlık ile daha az atık olma eğilimindeyken, topaklanmayan altlık tüm idrarla ıslatılmış granülleri arasında bırakır. temiz granüller.

Her ikisinin de artıları ve eksileri var, ama bildiğimiz bir şey var ki, kediler tuvalet yaparken dağınıktır! Kedilerin kum tepsisini kazması ve içinde oynaması, hatta kumun bir kısmını tepsiden dışarı atması alışılmadık bir durum değildir. Bu, idrarla ıslatılmış topaklanmayan tüm parçacıkların temiz olanla karışabileceği ve dolayısıyla tepsiden de atılabileceği anlamına gelir. Oysa topaklaşan kumla, tüm nem küme tarafından emilir ve kedinizin evin içinde dolaşırken patilerindeki bakterileri serbest bırakır.

Tepsiyi temizlerken, topaklanan kedi kumu ile idrar topaklarını kolayca dışarı atabilir ve geride temiz kum bırakabilirsiniz. Oysa topaklanmayı temizlemek çok daha zordur, bu nedenle israfa ve pahalıya mal olabilecek tüm tepsiyi boşaltmanız gerekir.

Kediler herkesin bildiği gibi telaşlıdır, bazen hala idrar veya idrar kokusu kokusu alıyorlarsa, çöp tepsilerini kullanmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, tepsinizdeki kümeleri günde en az bir kez temizlemeniz gerekir.

Topaklanmayan kumlar, topaklanan kumlardan çok daha ucuz görünmektedir, bu yüzden birçok insan onu satın alır. Ancak tepsinin tamamını birkaç günde bir boşaltmanız gerekeceğinden, aslında uzun vadede çok daha pahalı olabilir. Bu tür şeylerle, gerçekten ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz, bu nedenle, kediniz daha mutlu olacağı ve önemli ölçüde daha az atık olacağı için, birinci sınıf topaklanan bir kedi kumuna biraz daha fazla yatırım yapmak genellikle daha iyidir!

BaryCat’te sadece topaklaşan kedi kumu stoklarız, topaklanmalar 5-10 saniye içinde oluşur ve kolayca dışarı atılarak geride temiz ve kuru kum bırakır. Mükemmel emme kapasitesi sayesinde, tüm nem ve bakteriler emilip çıkarıldığı için tepsinin tamamını boşaltmanıza gerek kalmayacak. Tepsinizi doldururken, geride topak kalmaması için gerçekten iyi bir karışım yaptığınızdan emin olun.

Kumumuzun 1 10KG poşetinin 1 kediye 2 ay yettiğini bulduk!