Bentonit topaklanan kedi kumu

Bentonit topaklanan kedi kumu

Daha temiz kum kutuları için doğal çözümlerimiz

Dünya çapında yaklaşık 600 milyon kedi insan sahipleriyle birlikte yaşıyor. Bir kedinin her yıl yaklaşık 200 kilogram evcil hayvan kumunun içinden geçebileceğini ve sağlıklı kedilerin 16-17 yaşına kadar yaşadığını düşünürsek, doğanın çağrısı sırasında kedi dostlarımızın rahat etmesi büyük önem taşıyor.

Topaklaşan kumlar, kedi kumu temizliğini çok daha kolay hale getirdikleri için son tüketiciler arasında oldukça popülerdir. Bentonit, nemi ve sıvıyı (idrar) emme özelliğinden dolayı topaklanan kedi kumu için ideal bir temeldir. Sıvılarla temas ettiğinde, bentonit kendi ağırlığının 3,5 katını emerek kedi kumunun kolayca toplanabilen kümeler oluşturmasına neden olur. İşte! Evcil hayvanınız için anında temiz bir tuvalet.

 

 

Bentonit tüm bunları kimyasal katkılara ihtiyaç duymadan yapar. Doğal olarak emici ve topaklayıcıdır, bakteri yaşamını desteklemez ve yüksek emiş kapasitesi sayesinde doğal bir kurutma maddesi görevi görerek kedi kumunun hijyenik ve kokusuz kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çevre dostu ve inerttir.

Bentoniti saf, ham madde olarak tedarik ediyoruz – koku ve diğer katkı maddeleri ile veya bunlar olmadan. Ürün yelpazemiz klasik gri, ultra gri (ince), beyaz klasik ve beyaz ultra kalitelerini içerir.

 

Kedi kumu için bentoniti toplu, büyük torba ve küçük tüketici ambalajı dahil olmak üzere farklı ambalaj türlerinde sunuyoruz.

Önemli avantajlar

  • Topaklanma yeteneği ve verimli topaklanma: kohezyonlu/stabil topak, yeterli şekil, boyutlar ve ağırlık
  • Yüksek su emme kapasitesi
  • Doğal kurutma maddesi – bakteriyel yaşamı desteklemez
  • Su tutma
  • Doğal kökenli
  • Aktif koku kontrolü