Yavru Kedi Eğitim İpuçları

Yavru Kedi Eğitim İpuçları

Yeni bir yavru kedi almak, her aile için çok heyecan verici bir zamandır, ancak yavru kedi yavruları yeni bir köpek yavrusu için çok daha az eğitim gerektirse de, yine de bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bununla birlikte, yeni yavru kedinizi eğitmek için en iyi ipuçlarımızdan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Yavru kedi geceleri nerede uyumalı?

Yeni yavru kedinizi bütün gece yatağınızda kucaklamak cazip gelse de aslında oldukça tehlikelidir. Yavru kediniz çok küçük olduğu için, kolayca çarşaflara veya daha da kötüsü, siz gece ayaklarını sürürken altınıza kapılabilir. Kedinizin rahat ve güvende hissedebilmesi için güvenli, hava akımının olmadığı ve sıcak bir yerde uyumasına izin vermek en iyisidir. Onları odanızda bulundurmayı tercih ediyorsanız, neden bir ayakkabı kutusuna yumuşak bir battaniye veya yanınıza kıvrılmaları için küçük bir yatak koymayasınız?

Isırmaları nasıl durdurulur

Yavru kediniz büyüdükçe daha meraklı hale gelecek ve keşfedecekleri tek şey ağızları, dişleri ve pençeleridir! Yavru kedinizin ilk birkaç ayda dişleri büyürken biraz huysuz olması normaldir, onu ısırmaktan caydırmak için yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Önemli olan dikkat dağıtmak ve oynamaktır, eğer biraz fazla sert ve oyuncu olurlarsa ve sonra bir oyuncakla dikkatlerini dağıtırlarsa, onları sizin oyuncak olmanızdan caydırmak için kovalayabilir veya onunla oynayabilirler! Yavru kediler enerji yığınlarıdır, bu nedenle onları yormak ve aynı zamanda onlarla bağınızı kurup geliştirmek için çok fazla oyun süresi gereklidir. Piyasadaki en iyi kedicik oyuncakları hakkındaki önceki bloglarımızdan birine göz atın.

Onları ne ile beslemeli

Yavru kedinizi aldığınız yetiştirici genellikle belirli bir mama önerecektir, bu muhtemelen yavru kedileri besledikleri mama olacaktır. Yavru kedinizi ne ile besleyeceğinize karar vermek istiyorsanız, o zaman internette pek çok bilgi ve öneri var. Beslenmeyle ilgili mama tavsiyesi vermek istemiyoruz ancak bu web sitelerinin gerçekten anlayışlı ve yardımcı olduğunu gördük:

https://www.petsradar.com/buying-guides/best-kitten-food

https://www.pdsa.org.uk/taking-care-of-your-pet/looking-after-your-pet/kittens-cats/the-best-diet-for-your-cat

Onları dışarı çıkarmalı mıyız?

Kedinizin hayatını içeride mi yoksa dışarıda mı yaşamasını istediğiniz tamamen size kalmış, her ikisinin de yararları ve sakıncaları vardır. Kedinizi dışarı çıkarmayı planlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey, istenmeyen yavru kedi yavrularından kaçınmak için gerçekten önce kısırlaştırılmaları veya kısırlaştırılmaları gerektiğidir – bu sadece bir şok olmaz, aynı zamanda genç bir kedi için de tehlikelidir. vücutları tam olarak gelişmemişken hamile kalmak.

İngiltere’deki sokak kedilerinin sayısı son yıllarda hızla artarak barınakların ve kurtarma merkezlerinin ağzına kadar dolmasına neden oldu. Bunun bir nedeni, kedilerin olması gerektiği zaman tamir edilmemesi, öngörülemeyen gebeliklere yol açması ve sahiplerinin onları bırakmak veya terk etmek zorunda kalmasıdır. Birleşik Krallık’ta kısırlaştırma ve kısırlaştırmayla ilgili pek çok yararlı ipucu burada bulunmaktadır.

Yeni bir yavru kedi sahibi olmak gerçekten heyecan verici bir dönemdir, sevgi dolu, oyuncudur ve evinizi eğlenceyle doldurması garantidir! En önemli şey onlara zaman ve dikkat vermek, temelleri karşılanırsa gerisi kolay olacaktır. Nasıl gittiğinden bizi haberdar et 😻