Yeni yavru kediniz için satın alabileceğiniz şeyler

Yeni yavru kediniz için satın alabileceğiniz şeyler

Evinize yeni bir kedi yavrusu getirmek çok heyecan verici bir zamandır, ister daha önce kediniz oldu, ister bu ilk kez olsun, her kedinin farklı olduğunu ancak hazırlığın da önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Yeni kedi yavruları için tavsiye isteyen müşterilerimiz sık sık bize ulaşıyor, ancak profesyonel olduğumuzu iddia etmiyoruz, ancak yeni aile üyenizi entegre etmek için sizinle paylaşacağımız ticaretin bazı püf noktaları var!

İlk şey, evinizde yavru kedinizi ilk bir hafta kadar saklayabileceğiniz güvenli bir alan olduğundan emin olmaktır. Eviniz, yavru kediniz için büyük ve ürkütücü yeni bir dünya olacak, bu nedenle onu ilk bir hafta kadar bir odada tutmak iyi bir fikirdir, böylece fazla bunalmış hissetmeden çevresini araştırabilir. Genellikle bir salon veya mutfak, sıcak olduğu ve çok az veya hiç hava akımı olmadığı sürece buna güzel bir şekilde katkıda bulunur. Yavru kediniz, evinizin geri kalanına çıkacak kadar kendinden emin hissettiğinde bunu anlayacaktır.

Daha sonra, yavru kedinizi harekete geçirecek pek çok şeyin olması önemlidir. Yavru kediler çok meraklı ve eğlencelidir, onlarla oynayarak ve etkileşim kurarak onları sadece eğlendirmekle kalmaz, aynı zamanda aranızdaki bağı kurmanıza da yardımcı olur. Yavru kedinizle ne kadar çok oynar ve etkileşimde bulunursanız, dikkatinizi çekmek için ısırmaya veya yaramazlık yapmaya yönelmeleri o kadar az olasıdır.

Yavru kediniz için yeni aksesuarlara çok para harcamak cazip gelebilir, ancak başlangıç için gerçekten ihtiyacınız olan yalnızca birkaç şey vardır, gerisini zaman içinde satın alabilirsiniz. Her neyse, kedileri tanıyarak onlar için oyuncaklara bir servet harcayabilirsiniz, ancak onlar her zaman Amazon karton teslimat kutusunda oynamayı tercih edeceklerdir!

Bunlar ilk zamanlarda yatırım yapmaya değer şeyler (bize göre!):

Su ve mama kapları – yavru kediler çok enerjiktir, bu nedenle kolayca kaymayacak veya devrilmeyecek kaseler satın almak iyi bir fikirdir! Paslanmaz çelik veya seramik kaseler en iyisidir, suyun her zaman taze olduğundan emin olmak için bunları her gün temizleyin.

Kum kutusu ve kum – yavru kediniz bir ev kedisi mi olacak yoksa sonunda dışarı mı çıkacak, küçükken bir kum kutusuna ihtiyacı olacaktır. Kapaklı bir tepsi almanızı tavsiye ederiz, kedilerin tepsilerinde oynamaları ve etrafı eşelemeleri bilinir, bu nedenle kapaklı tepsiler dağınıklığı en aza indirebilir! Kedi yavruları için önerdiğimiz bazı serilerimiz var, özellikle bu konuda herhangi bir sorunuz varsa, bize Facebook’ta bir mesaj veya bir e-posta gönderin.

Tırmalama Direği – Kediler bir şeyi tırmalayabilmek, uygun şekilde gerinebilmek ve pençelerini törpüleyebilmek isteyeceklerdir. Yavru kedinizin koltuk ayaklarınızı veya kapı çerçevenizi tırmalamasını istemiyorsanız, ilk günden itibaren bir tırmalama direği satın alın ve onu tırmalaması için eğitin. Bunu, ikramları direğin biraz yukarısında tutarak ve onları almak için uzanmaya teşvik ederek yapabilirsiniz.

Yatak – kediniz uyumak istediği yeri uygun şekilde seçecektir, ancak (kanepe yerine) ona ayrılmış bir seçeneğe sahip olmak iyi bir fikirdir. Yıllarca dayanacak güzel, uygun fiyatlı yataklar satın alabilirsiniz. Yavru kediler, kıvrılıp kendilerini güvende hissedebilmek için başlıklı veya ortası çukur olan yatakları severler. Bu aynı zamanda ısıyı onlarla birlikte hapsedeceği için onları daha sıcak tutacaktır.

Sigorta ve Veterinerler – umarız sigortanızı hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsınız, ancak her iki durumda da sigortaya sahip olmak çok önemlidir. Kedinizin bir kaza geçirmesi veya komşu kediyle kavga etmesi ve yaralanması, özellikle uzun süreli ilaç tedavisi gerekiyorsa, veteriner faturaları çok hızlı bir şekilde birikebilir. Sigorta şirketlerini araştırmanızı, ayrıca yetiştiricinizle sohbet etmenizi ve tavsiye ettikleri herhangi bir şirket olup olmadığını öğrenmenizi öneririz. Bir Veterinere er ya da geç kaydolmak da iyidir, böylece onların sistemine dahil olur ve yavru kedinizin aşıları ve tedavileri için kolayca yer ayırtabilirsiniz. Hatta bazı veterinerler, aşılarının, pire tedavisinin ve sık kontrollerin dahil olduğu aylık planlar bile sunar, bu yüzden alışveriş yapın!

Bir yavru kedi yetiştirmenin gerçekten doğru ya da yanlış bir yolu yok, herkesin kendi yolculuğu olacak. Onlara bolca sevgi, ilgi ve sabır gösterdiğiniz sürece, ömür boyu bir arkadaşla kalacaksınız.